Belarus Devlet Başkanı Lukashenko orduya talimat verdi: Savaş alarmı verin

Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, ordusundaki bazı askeri birliklere savaş zamanı standartlarına göre tetikte olmaları talimatını verdi. Lukashenko, “Durum çok ciddi. Tehlikeli bile diyebilirim ve hiçbir koşulda işleri gevşetmemeliyiz. Hiçbir şeyden korkmanıza gerek yok” dedi.

Abone Ol

Google Haberleri

Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, ordusundaki bazı askeri birliklerin savaş zamanı standartlarına göre alarma geçirilmesini emretti.

Lukashenko, Devlet Güvenlik Konseyi Sekreteri Aleksandr Volfovic ile yaptığı görüşmede, Rusya ile bir savunma alanı oluşturduklarını ve aslında iki ülkenin aslında ortak silahlı kuvvetler olduğunu ifade etti.

Belarus toplumunun kendisini nasıl savunacağını ve ne yapacağını bilmesi gerektiğini belirten Lukashenko, “Ukrayna’da savaşacağımızı ima ederek bizi suçlamaya gerek yok. Vatanımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Rusya’ya verilen desteğe gelince, bunu bir kez daha teyit ediyorum. Belarus üzerinde Rus birliklerine karşı arkadan, yandan, kanatlardan herhangi bir darbe olmamalıdır ve olmayacaktır. Bu bizim müttefikimize karşı yükümlülüğümüzdür” dedi.

“DURUM ÇOK CİDDİ”

Lukashenko, “Durum çok ciddi. Tehlikeli bile diyebilirim ve hiçbir durumda işleri gevşetmemeliyiz. Hiçbir şeyden korkmaya gerek yok. Savaş zamanı standartlarına göre bazı askeri birimleri uyarmamız gerekiyor. Bu gerekli” dedi. kim güvenlik ve askeri eğitimi basitleştirmemeyi istedi.

Vatan savunmasının güçlendirilmesine ve gönüllü halk milislerinin hazırlanmasına ihtiyaç olduğunu, bu milislerin oluşum aşamasında olduğunu ifade eden Lukashenko, bu güçlerin nasıl savaştığını ve ne tür silahlara sahip olduklarını kontrol etmek için harekete geçilmesini istedi.

(AA)

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment