Banka promosyonlarında yeni gelişme! Bakanın talimatı üzerine harekete geçtiler – Finans haberlerinin doğru adresi

Banka promosyonları ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bankalar 2022 emekli promosyon ödemesi için adeta yarıştı. Emeklilik promosyonları özel bankalarda 10 bin liraya çıktı. Öte yandan Bakan Dönmez, banka promosyonlarının güncellenmesi talimatını vermişti. Bakanın talimatının ardından ilk adım atıldı.

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, terfi aldıkları banka yetkilileriyle GMİS Başkanı Hakan Yeşil ile görüştü.

AW717573_02 (1)

SÖZLEŞMEYİ YENİLEMEK İSTEDİLER.

Eroğlu ve Yeşil, ilgili bankanın Bölge Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda, 2020 yılında TTK çalışanlarına ödenen terfi ücretlerinin günümüz koşullarında düşük olduğunu, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının bankalarını güncelleyerek yüksek bedeller ödediğini örneklerle dile getirdi. terfiler, TTK çalışanları ile ilgili banka terfi sözleşmesinin yenilenmesini istedi.

AW717573_01

BAKAN DÖNMEZ TALİMAT VERDİ

Banka’nın Batı Karadeniz Bölge Müdürü Mustafa Kaya, TTK ile olan promosyon sözleşmesini en kısa sürede yenilemek için çalışacaklarını söyledi. Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) banka promosyonlarının güncellenmesi talebi, Filyos ve Amasra’da yaptıkları görüşmede Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yeşil ve TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e iletildi. Bunun üzerine Bakan Dönmez, 20 Eylül 2022 tarihinde TTK Amasra Kurumu’nda çalışan madencilere yaptığı ziyarette TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’na banka tanıtımlarının güncellenmesi talimatını verdi.

İŞTE 2022 EMEKLİ PROMOSYON TUTARLARI GÜNCEL SAYILAR

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Comment