Bahçeli’nin Tunç Soyer’e tepkisi: Sultan Vahdettin’in kusurları olsa da hain değil

class=”medyanet-inline-adv”>

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Değerli hemşehrilerimize Kayseri’den en iyi dileklerimi iletiyorum. Kayseri’de yine çok güzelsin, yine düşman ediniyorsun.

Parti örgütlerimizin değerli yöneticilerini ve açık hava toplantımızın düzenlenmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum. Bugünkü açık hava toplantımız, Türk milletinin 2023 seçimlerinin müjdesi olarak hatırlanacak.

Türkiye içeride ihanet, dışarıda düşmanlık sarmalında. Türkiye’de küresel cinayet ağının tanıdık işbirlikçileri ağıyla sinsi bir komplo iş başında. Her şeyden önce, bu aşamada bir tutum geliştirmemiz zorunludur. Bu yüzden hepinize soruyorum. Umarım kulaklarındaki pası silersin. Zillet İttifakının dengesini tamamen kaybetmesine izin verin. Tüm gözlerin üzerimizde olduğunu şiddetle vurguluyorum. Durgun, çaresiz veya iddialı olup olmadığımızı incelerler.

Gelecek masalı anlatanlara sesleniyorum. Nereye ve kiminle gelmeyi düşünüyorsun? Sahada bir geleceğiniz varsa, sizin de görmeniz gereken bir şey var diyoruz. Sizi uyarayım, davetsiz gelen şiltesiz oturmaya mahkûmdur.

class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye, geçmişinden kaçan güvensiz bir ülke durumuna indirgenmeye çalışıyor. Bunun adı aşağılamadır.

Sonraki 2023 yıllarında onları tepeden tırnağa nasıl giydireceğinizi biliyorsunuz. MHP’yi örtmeye çalışıyorlar, sözde aydınları tuzağa düşürüyor, bir mekanizma kuruyorlardı.

‘ADAYIMIZ AÇIK, KARARIMIZ NET’

Kılıçdaroğlu bu evetleri duyunca başını sokacak bir ağaç oyuk arayacaktır. Bu rezilliğin diğer failleri daha da birbirlerine düşecekler ve sığınacak bir bahane bulamayacaklardır. Adayları şu ya da bu, önemli değil, sadece onay henüz gelmedi. Bir isim üzerinde anlaşamayanlar, milletin geleceği için nasıl taviz verecekler? Zillet Alliance’ı hiçbir şey yenemez. İtibarları sıfırlandı, oradalar, adaya söylesinler. Adayımız belli, kararımız belli. Sözümüz bağ, özümüz kefildir. 2023’te cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan.

TUNÇ SOYER’E TEPKİ

Son güllerde tarihimizi tartışma girişimleri vandalizm boyutuna ulaştı. Dünyanın hiçbir yerinde hiç kimse atalarının anavatanındaki bir kalabalıktan daha yıkıcı konuşamaz. Dünyanın hiçbir yerinde ulusal kültüre saldıran kimse görülmedi.

Tarihte gerçekten ne olduğunu incelemek tarihçilerin işidir. İdeolojik nedenlerle tarihimize saldıranlara izin vermeyiz. Türk tarihi onların tarihi değildir. Halkla cumhuriyeti kucaklamak veya Osmanlı İmparatorluğu’nun ikna olmuş bir devlet görevlisi. Karakter aynı. Hep birlikte Türk milletinin şerefli oğullarıdır.

class=”medyanet-inline-adv”>

Tarihimizi küçük düşürmeye çalışan köksüz insanlara izin verilmiyor.

Türkiye’nin muhaliflerinden habersiz kaypak tabaka bizi biz yapan değerleri hedef alıyor.

Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyu.

Memnun olmayan, ağır yaralı İzmir belediye başkanı ne öğrendiyse zalim babasından öğrendi. Bugünkü CHP zihniyeti gece ile gündüz kadar farklıdır. Kılıçdaroğlu tarih bilmiyor, fazilet bilmiyor, görgü bilmiyor, bildiği tek şey yalan, sahtekârlık.

Sultan Vahdettin’in kusurları olsa da hain değildir.

Kılıçdaroğlu, Sakarya Savaşı’nın Sakarya’da yapıldığını düşünüyordu. Konuşmasına yönelik kitlesel alkışlar da bir cehalet örneğidir. Zillet İttifakı yarınlarımıza perde çekmeyecek. Büyük Türkiye’nin doğuşunu engelleyemeyecekler. Türkiye ekonomisini karalamaya çalışıyorlar, terörle mücadeleyi bitirmenin peşindeler.

class=”medyanet-inline-adv”>

Türk milleti azgın fitneye izin vermeyecektir. Bu İttifak’ın alayını toplarsanız hiçbir değeri yoktur.

ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI Nancy PELOSI’NİN ERMENİSTAN ZİYARETİ

Zamanlama açısından sorunlu ve sorumsuz bir ziyarettir. Görünüşe göre Türkiye’yi dört bir yandan kuşatıyorlar.

Yunanistan Başbakanı gece gelme, gündüz gel diyordu. Gelir gelir ama tacizinizin bedelini size ödetiriz. Hedef Türk milletidir.

‘TÜRKİYE’YE HAZIRIZ VE KARARLIYIZ’

Türkiye’nin aktif bir diplomasi ile bölgemizde ve dünyada bir barış bölgesi kurmak için mücadele ederken çekilmiş bir fotoğrafı herkesin dikkatini çekti.

Konuştular, Halk İttifakı gereğini yaptı. Türkiye’yi bir devirden geçirmeye hazır ve kararlıyız. Kılıçdaroğlu’ndan bir solcu bile değil. Zillet İttifakı, İmralı cani sömürgecilerin yanındadır.

Bahçeli'den Tunç Soyer'e tepki: Sultan Vahdettin'in kusurları olsa da hain değildir

Leave a Comment