Bahçeli Soyer’i hedef aldı, Vahdettin’le ilgilendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kayseri’de düzenlediği ‘Aday kesin karar belli’ mitinginde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef alan Bahçeli, Kurtuluş Savaşı’nın başarısının ardından İstanbul’dan İngiliz zırhlısı ile kaçan Vahdettin’in bakımını üstlendi.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Türkiye’yi geçmişinden kaçan, geleceğe dair umutları kararan bir ülkeye indirgemek isteniyor. Adı Zillet’tir.

Tarihimizi yargılıyorlar. Milletimizi sorguluyorlar. Milli birlik ve beraberlik kararlılığımızı baltalıyorlar. Bunu yaparken de hak ve özgürlük kavramlarını boşaltırlar. Öncelikle bu aşamada bir irade beyan etmemiz şarttır.

Gelip geliyorum diyenlere sesleniyorum: Nereden geliyorsunuz, kiminle gelmeyi düşünüyorsunuz? Bir yere gitmiyoruz, geleceğin varsa görecek bir şeyin var diyoruz.

Kahramanlar Ankara Dikmen sırtlarına gelir, zalimler gelir Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar kovalanır. Sözlerim Zillet İttifakı için çok ağırsa, zararı olmaz.

MHP’ye kefen yapıyorlardı. Anket şirketlerini, işe alınan gazetecileri, sözde aydınları parayla kandırıyor ve bir kara kampanya düzenliyorlardı. Utanmadan yalan rüzgarı estiriyorlardı.

Bizi arayan anketlerde değil; camide, cemevinde, fabrikada, tarlada, milyonların gönlünde.

Artık adaylarının kim olduğu önemli değil. Henüz talimat yok. Henüz izin alamadılar. İsim konusunda anlaşamayan bir ittifakın Türkiye konusunda anlaşmaya varması mantıksız mı?

Adayımız belli, kararımız belli. Adayımızdan ve kararımızdan dönersek, girsin gökyüzü kızıl çıksın. Ne dedik?

Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan.

VAHDETİN VARDI

Türkiye’nin kibirli muhalifi, kaypak tabaka bizi biz yapan değerleri hedef alıyor. Son günlerde tarihimizi tartışma konusundaki cehaletleri vandalizm boyutuna ulaştı. Dünyanın hiçbir yerinde atalarına ve milli hatıralarına ülkemizdeki bir çete kadar yıkıcı ve incitici söz söylemez. Atalarımızı ideolojik amaçlarla suçlamak isteyenlere izin vermeyiz. Türk tarihi onların tarihi değildir.

Vahdettin kusurları olsa da asla hain değildir. Milli mücadelenin önünü açan İzmir belediye başkanının küstahça aşağıladığı Osmanlı padişahından başkası değildir. Ne öğrendiyse zalim babasından öğrendi. Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yok. Günahları diz boyu. “

Leave a Comment