Avrupa’nın en büyüğü belli oldu! EuroBasket 2022 Şampiyonası’nda İspanya zafere ulaştı

Şampiyon, finalde karşı karşıya gelen Fransa ile İspanya arasında belirlendi. Dün akşam oynanan maçta skordan vazgeçmeyen ve Fransızlar iyi bir oyun sergilemeyen İspanyollar, 2022 EuroBasket Şampiyonu oldu. Double-double performansı sergileyen Lorenzo Brown ve Alberto Diaz, karşılaşmanın sonunda 88-76’lık skorla altın madalyanın sahibi oldu.

MVP WILLY HERNANGOMEZ

Maçın en önemli isimleri arasında Hernangomez kardeşler ile double double yapan Lorenzo Brown da yer aldı. Hernangomez kardeşlerden Willy Hernangomez, şampiyon İspanya’nın en değerli oyuncusu oldu. Finalde 14 sayı 8 ribaund ile oynayan Hernangomez, turnuvayı 17.2 sayı ve 6.9 ribaund ortalamalarıyla tamamladı.

Avrupa'nın en büyüğü olan Fransa'yı rahat bir galibiyet...
Avrupa'nın en büyüğü olan Fransa'yı rahat bir galibiyet...
Avrupa'nın en büyüğü olan Fransa'yı rahat bir galibiyet...

ELEŞTİRMENİN ODAĞI FRANSA

Top kaybıyla turnuvanın gündemine oturan Fransa için final maçında da durum değişmedi. Maçın başından itibaren top kaybı yaşayan Fransa, İspanyolların iyi oyununa karşı koyamadı. İlk dakikadan son dakikaya kadar geride kalan Fransa’nın kötü oyunu hayal kırıklığı yarattı. Birçok izleyici tarafından “Finale yakışmadı.” eleştiri geldi.

Avrupa'nın en büyüğü olan Fransa'yı rahat bir galibiyet...

ALMANYA VE POLONYA ÇIKTILAR

Final öncesi İspanya, 17 yıl sonra ilk kez yarı finale yükselen ev sahibi Almanya ile karşı karşıya geldi. Almanlara karşı iyi bir son çeyrek oynayan İspanyollar, final için biletlerini aldı. Bir diğer yarı final mücadelesinde ise Polonya’yı mağlup eden Fransa kolaylıkla finale yükseldi ve elde edilen sonuçlarla finalin isimleri İspanya – Fransa oldu.

Leave a Comment