Avrupa ülkesi enerji krizine karşı harekete geçti! Doğalgaz vergisi yüzde 21’den yüzde 5’e düşürüldü

İspanya Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara göre, 1 Ekim ile 31 Aralık tarihleri ​​arasında geçerli olmak üzere doğalgaza uygulanan vergi oranı yüzde 21’den yüzde 5’e indirilecek.

210 MİLYON EURO TASARRUF BEKLENİYOR

Ekolojik Geçiş ve Demografik Mücadele Bakanı Teresa Ribera, basına yaptığı açıklamada, doğalgazda vergi indiriminin akaryakıt pelet ve briket için de geçerli olacağını, enerji sorunu karşısında yerli tüketici ve sanayiciyi desteklemeyi amaçladıklarını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yarattığı gerilimin neden olduğu kriz. Doğal gaz kullanıcıları için üç aylık dönemde 210 milyon Euro tasarruf öngördüklerini belirten Ribera, gerekirse vergi indirim süresinin uzatılacağını bildirdi.

BAŞBAKAN AÇIKLANDI

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 1 Eylül’de doğalgazda vergi indirimi olacağını açıklamıştı. Enerji krizi nedeniyle, hükümet elektrik faturasıyla ilgili vergileri şimdiye kadar yüzde 80 oranında düşürdü ve bunun vergi mükelleflerine 10 milyar avro tasarruf sağlayacağını söyledi.

Kaynak: AA

Oğul Dika Akım Avrupa ülkesi enerji krizine karşı harekete geçti! Doğalgazın vergisi yüzde 21’den yüzde 5’e indirildi – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup Sondakika.com tarafından herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan tüm haberler, web sitemizde hazırlandığı gibi otomatik olarak sunulmaktadır. Bu nedenle haberin yasal muhatabı AA kurumudur.

Leave a Comment