Atakaş Hatayspor’un başına Volkan Demirel getirildi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor’un teknik direktörlüğüne Volkan Demirel getirildi.

Kulübün onursal başkanı Lütfü Savaş, Antakya EXPO bölgesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ligde 6 haftalık dönemin sonunda alışılmadık bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Sezon başında Serkan Özbalta ile anlaştıklarını hatırlatan Savaş, şunları söyledi:

“Sonuç olarak ‘iyi oynadık’ dediğimiz halde topa sahip olmanıza rağmen maçın sonucu negatif çıktı. İki gün önce teknik direktörümüzle anlaşarak ayrıldık. Bugün istifa edecek. Yönetimimiz çok çalıştı. Bu kötü gidişata dur demek için. Bazı hocalarla görüştük. Demirel ile el sıkıştık. Bugün Serkan Özbalta’dan ayrıldıktan sonra Volkan hocayla resmi imza atacağız.”

KARAGUMRUK’UN MACERASI 161 GÜN SÜRDÜ

Fenerbahçe’deki yardımcı antrenörlük görevinin sona ermesinin ardından teknik direktörlük pozisyonu için Fatih Karagümrük ile anlaşma yapan Volkan Demirel’in İstanbul macerası 161 gün sürdü.

40 yaşındaki teknik adam, 24 maçta Fatih Karagümrük’ün başında sahaya çıktı. Demirel’in öğrencileri bu süreçte rakiplerini 12 kez mağlup etti. Karagümrük bu müsabakalarda 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

Volkan Demirel ile sezonu tamamlayan Fatih Karagümrük, sezon başında sürpriz bir adım attı. 40 yaşındaki teknik adamla yollarını ayırma kararı alan İstanbul ekibi, Andrea Pirlo’yu takımın başına getirdi.

Leave a Comment