Arabasını yaktı! İstanbul’da bıçaklı polis saldırısı: Öldürüldü!

İddiaya göre İstanbul Ümraniye’de inceleme yapan polis ekipleri şüpheli buldukları bir otomobili durdurdu. Aracının hacizli olduğu gerekçesiyle trafiğe kapatılacağını öğrenen sürücü Yavuz Genç ve yanındaki kişi, harekete geçen polis ekiplerine tepki gösterdi.

Aracını ateşe verdi

DHA’da yer alan habere göre sürücü Yavuz Genç çıldırarak arabasını ateşe verdi. Cadde trafiğe kapatılırken sürücü bıçak çekerek yangına gelen itfaiye ekiplerine yanaşmadı.

POLİSLER BIÇAKLA SALDIRDI

Bunun üzerine sürücü polise koşarak bıçakla saldırmaya başladı. Arkadaşıyla birlikte polisi yere serdi. Arkadaşı polisi yere tekmelerken, sürücü Yavuz Genç bıçakla saldırmaya devam etti.

POLİS İLK HAVAYA ATEŞ ETTİ

Polis havaya ateş açtı. Buna rağmen durmayan Yavuz Genç kovuldu ve etkisiz hale getirildi. Sekme kurşunlarıyla yaralanan genç ve 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

SALDIRICI HAYAT KAYBETTİ

Hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan sürücü hayatını kaybetti. Diğer saldırgan ise gözaltına alındı.

“POLİS YARDIM ETMEYE ÇALIŞTI”

Mahalle esnafından Şahin Acı, “Burada ölen kişi arabasını yaktı. O sırada polis müdahale etmeye çalıştı. İtfaiyecilere bıçak çekti. Polis havaya ateş açtı. insanları yaralamadılar.Kardeşini yere yatırdılar.Bıçağını çekip dört polisin arasına saldırdı.Polisler ona yardım etmeye çalıştığı için hiçbir şekilde polislerin suçu yoktu.

“İNSANLAR YANGIN MÜCADELESİNİ BIÇAKLA SALDIRDI”

Yangın söndürücü tarzında malzemeleri fırlattı, patlamalar oldu. Polise, halka ve itfaiyeye bıçakla saldırdı. Son polis de havaya ateş etti ve ‘durun’ dedi. Polis saldırdığında, polis onları etkisiz hale getirdi. Aracı yakarken ‘Bu aracın vergisini ben ödüyorum’ diyordu.

OLAYIN ANI KAMERAYA YANSITI

Polis olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan tüm olaylar saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

Leave a Comment