Antalya’da 5 yıldızlı otelde Rus turistten çekiçli korku! Çifte cinayeti vurdu, ürpertici itiraf

Oluşturulma Tarihi: 19 Eylül 2022 16:39

Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan Rus Dmitry Stepanov, tartışmanın ardından çekiçle saldırdığı babası Pavel Stepanov’u (62) öldürdü, annesi Tatyana Stepanov’u (64) ağır yaraladı ve kaçtı. Hastanede tedavi altına alınan Tatyana Stepanov da dün gece hayatını kaybetti. Yakalanması için özel ekip oluşturan Dmitry Stepanov’un anne ve babasını öldürmeden önce odada yüksek sesle müzik açtığı ve ardından cinayetleri videoya kaydettiği belirlendi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı Mahallesi’nde 5 yıldızlı otelde tatil yapan Dmitry Stepanov, geçtiğimiz cumartesi gecesi annesi Tatiana Stepanov ve babası Pavel Stepanov ile bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Tartışma büyüyünce Stepanov, çekiçle saldırdığı babasını öldürdü ve annesini ağır yaraladı. Olaydan sonra Stepanov otelden ayrıldı ve kaçtı. Bitişik odalarda kalan diğer müşterilerin şikayeti üzerine odaya gelen otel çalışanları durumu görerek 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Otele çok sayıda sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Pavel Stepanov’un hayatını kaybettiği belirlenirken, ağır yaralanan Tatiana Stepanov ise özel bir hastaneye kaldırıldı.

ARIZALI

Manavgat Devlet Hastanesi Morguna kaldırılan Pavel Stepanov’un cenazesi, yapılan incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Ağır yaralı olarak getirildiği hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılan Tatyana Stepanov, doktorların tüm müdahalelerine rağmen dün gece hayatını kaybetti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Antalya'da 5 yıldızlı otelde Rus turistten çekiçle dehşet Çifte cinayet videosu, kan donduran itiraf

TEL İLE GÜÇLÜ, ÇEKİÇLE VURUŞ

Tartışmanın ardından Dmitry Stepanov’un anne ve babasının bulunduğu odada yüksek sesle müzik açtığı ve ardından video kamera ile odayı kaydetmeye başladığı belirlendi. Dmitry Stepanov’un önce annesinin kafasına çekiçle vurup bayılttığı, ardından babasının kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine defalarca vurduğu ve son olarak ikisinin de boğazlarını telle boğduğu belirlendi. İşlediği cinayetleri detaylı bir şekilde videoya kaydeden Stepanov’un yüzünü yıkayıp sakince odayı ve oteli yürüyerek terk ettiği belirlendi.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan, ailesiyle birlikte tatil yaptıkları otelden ayrılan Dmitry Stepanov’u yakalamak için özel ekip oluşturuldu. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen zanlının fotoğrafları hem jandarma hem de polis ekiplerine dağıtıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

ÖZEL EKİP YAKALANDI… ARKADAŞINI ÇEKİÇLE DE YARALANDI

Jandarma tarafından kurulan özel ekip, Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Fabrikalar Mahallesi’ndeki alışveriş merkezinin arka tarafındaki ara sokaklarda Dmitry Stepanov’un dolaştığını belirledi. Operasyonda yakalanan Stepanov gözaltına alındı. Şüpheli, işlemleri için Çolaklı Jandarma Karakolu’na götürüldü.

Bu arada Stepanov’un yaklaşık 15 yıl önce Rusya’da bir arkadaşını çekiçle kafasına vurarak yaraladığı öğrenildi.

CİNAYET SONRASI ŞAŞIRTICI VİDEO YAPILDI

Olaydan sonra Dmitry Stepanov’un bir itiraf videosu çektiği ortaya çıktı. Dmitry Stepanov’un cinayeti işlediği günün akşamı “cinayet itirafı” adlı bir sosyal paylaşım sitesinde video yayınladığı belirlendi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dmitry Stepanov’un videosunda, “Benim adım Dima. Bugün babamı öldürdüm. Çünkü çocukluğumdan beri bana tecavüz etti. Beni o kadar dövdü ki, çocukken boynumdan ve sırtımdan yaralandım ve amcam şahit oldu. bu olay, adı Ş.N. 2005’te kulak zarlarımı döverken doktor buna şahit oldu.Anneannem “Bende farklı bir güç var” dedi ve bu yüzden babam beni hep akıl hastanesine yatırdı. şu an türkiyedeyim baştan beri biliyordum bunu yapmaya karar verdim ve yapmaya karar verdim çünkü yapmak zorundaydım çünkü rusya’da babam beni akıl hastanesine kapatacaktı ama ben Onu orada istemiyorum.Korkuyorum.Yardım edin.Çünkü şu anda çaresizim.Doğru olanı yaptım çünkü bu canavarı öldürdüm.Çünkü kardeşim uyuşturucudan öldü.Babam ona aynısını yaptığını söyledi. Çocuklar büyüdükçe anne babalarını değerlendirirler. Ben kimseyi üzmedim.”

class=”medyanet-inline-adv”>

CİNAYETİ NASIL İŞLEDİ

Öte yandan Antalya’da yakalandıktan sonra Manavgat’a getirilen Dmitry Stepanov’un otele götürülerek cinayeti orada nasıl işlediğini anlattığı öğrenildi.

Antalya'da 5 yıldızlı otelde Rus turistten çekiçle dehşet Çifte cinayet videosu, kan donduran itiraf

Leave a Comment