Altın bir pir yükselecek! Uzmanlardan gelen kritik yorumlar o tarih resmen açıklandı.

Altın bir pir yükselecek! Uzmanlardan gelen kritik yorumlar o tarih resmen açıklandı. – Türkiye’de her gün merakla araştırılan konular arasında yer alan altın fiyatları ile ilgili her gün kritik yorumlar gelmeye devam ediyor. Uzmanlardan gelen uyarıların ardından sıcak gelişmeler yaşanıyor. Vatandaşların en güvendiği yatırım araçları arasında yer alan altın, hiçbir zaman zarar etmemesi ile biliniyor. Birçok döviz kurunun dengelerinin değiştiği Türkiye’de vatandaşların altına olan güveni yatırımcısını hiçbir zaman üzmedi. Bu doğrultuda son aylarda sürekli düşen altın fiyatları için vatandaşlar alım fırsatı yakalarken, ekonomistlerden kritik yorumlar gelmeye başladı.

Altın fiyatlarının ne zaman yükseleceğini bekleyen irili ufaklı yatırımcılar bu süreçte vatandaşlara rehberlik etmeye devam ediyor. Her gün yapılan açıklamalar gündeme damgasını vururken, altın sahipleri için yükseliş tarihi resmen paylaşıldı. İşte sizler için derledik siz değerli okurlarımız, uzmanlardan gelen altın yorumlarla ilgili.

YÜKSELİŞ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Altın bir pir yükselecek!  Uzmanlardan gelen kritik yorumlar o tarih resmen açıklandı.

Altın uzmanlarından yükselişin ne zaman başlayacağına dair değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Analistler, yaşanan düşüşleri ülke ekonomilerinde enflasyon ve faiz artışları olarak değerlendiriyor. Küresel yavaşlama gibi nedenlerle altın talebinin sıklıkla arttığı belirtilirken, analistlerin bu düşüşü faiz oranlarına bağladığı belirtiliyor.

Overseas Credit Suisse stratejistleri, 1.680’in altına düştükten sonra satışların daha da yükseleceğini açıklıyor. Stratejistler, bir sonraki destek segmentinin 1.618 dolara, ardından 1.560 dolara ve ardından 1.451 dolara kadar düşeceğini öne sürüyorlar. Uzmanlardan gelen yorumlara göre yükseliş için 1.720 dolarlık kırılma noktası ile başlayacak.

Altınla ilgili değerlendirmelerini yabancı kaynaklarından Societe Generale’de paylaştı. Stratejistler şu yorumları yaptı. Altın ayıların henüz kış uykusuna yatmaya hazır olmadığını söylediği raporunda, altın fiyatının 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar 1.550 dolar/ons seviyesine düşmesini beklediklerini söyledi.”

“MARKET KENDİ HİKAYELERİNİ YAZIYOR”

Altın bir pir yükselecek!  O tarihte uzmanlardan gelen kritik yorumlar resmen açıklandı - Resim: 2

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Ekim ayında piyasaların kendi hikayelerini yazacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu.

“Dahili olarak gram altın 1030 liradan 998 liraya düştü. Kapalıçarşı’da 994-995 bandında. 2 ay sonra 1000 TL’nin altına indi. Kısa vadede ise 950-1000 lira arasında olmaya devam edecek. Bu düşüşlerin uzun vadede kalıcı olmayacağını görüyorum. 950-1000 lira, düğün yapacak ve altın borcu olanlar için bir fırsattır. Yıl sonuna doğru yeni bir rekor denemesi ile 1250-1450’yi görebilir. Çünkü riskler artmaya devam ediyor. Dünya genelinde yılın son çeyreğinde ne olacağı belli değil. Merkez Bankaları altın alımlarına devam ediyor. Bunların hepsi artışın nedenleri. Son 20 yıldır gram altın, yatırımcıları için en karlı yatırım aracı olmuştur. Geçen yıl 480 liraydı, gram altın.”

EDİTÖR NOTU: Dikkat! Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir ve kullanılamaz. Kamu Gündemi, gündemle ilgili uzmanların yorumlarını derler, toplar ve paylaşır. Asla yatırım tavsiyesi vermez.

Leave a Comment