AKP’li Taşkesenlioğlu’na suç duyurusu yapılmadı: Başsavcılıktan açıklama

Erzurum’da AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönelik iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunmak isteyen İYİ Partililer, bir saati aşkın süre savcılıkta tutuklu kaldıktan sonra dilekçelerini sunamadan geri döndü.

İyi Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, “Cumhuriyet Başsavcısı hastanede” gerekçesiyle suç duyurularının kabul edilmediğini belirterek, “Türkiye’de hukuk ayaklar altına alındı. Adaletin bittiği yerdeyiz” dedi. dedi.

“LÜTFEN ALDILAR VE ÇIKIYORLAR”

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, iddialar ve gündeme gelen konu hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi:

Erzurum İYİ Parti İl Başkanlığı, ‘AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu hakkında savcılık olmadığı için suç duyurusu kabul edilmedi’ gibi haberler ve paylaşımlar yaptı. İYİ Parti İl Başkanlığı yetkilileri, avukatları eşliğinde 19 Eylül’de Erzurum Adliyesi Başvuru Savcılığı’na gelerek, şikayet konusu iddiaların Cumhuriyet Başsavcılığımızın denetim altına alınması nedeniyle Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na sevk edildiğine dair şikayette bulundu. Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nun yargı yetkisi. Dilekçesi için Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı’na yönlendirildiği anlaşıldı, ancak İYİ Parti İl Başkanı ve avukatları dilekçelerini alarak adliyeden ayrıldı.”

Leave a Comment