AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te… ‘AK Parti 28 Ekim’de yol haritasını açıklayacak’

class=”medyanet-inline-adv”>

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir’in CNN TÜRK ile ilgili açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

AK Parti siyasi hareketi, seçimden seçime sahaya çıkan bir hareket değiliz. Başkanımız organizasyona büyük önem verdiği için aşağıdan gelen geri bildirimlere de büyük önem vermektedir. Biz sürekli sahada olan bir siyasi hareketiz. Yoğun geçen bir Ramazan’ın ardından Meclis’in kapanmasıyla yaz dönemini geride bıraktık. Dostlarımız çok yoğun bir yaz temposunda milletimizle buluştu. Şimdi bu çalışmaları seçimlere doğru şekillendirmeye başlıyoruz. Bizim için 3 adım var. Birincisi saha çalışması. 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları diye yeni bir formata dönüştürüyoruz. İllerde ve tüm ilçelerde çok yoğun bir saha çalışması yapıyorlar.

Biz kendi açımızdan sahanın nabzını şehirden şehire Cumhurbaşkanımıza sunmak için aktarma gayreti içindeyiz. 81 ili tamamlamış olacağız, ardından 2. ve 3. raundu yapacağız. Bu şehirlerin nabzını tutmak bizim için çok değerli. Bu 1. aşama. Türkiye’de 26 milyon hane var, ilk önceliğimiz her haneye gidip dertlerini dinlemek. Bizim açımızdan her şehir, her sokak, her hane eşit derecede önemlidir. Tüm vatandaşlarımıza gitmek önceliğimizdir çünkü bizler Türkiye’nin partisi olduğumuzu düşünen bir siyasi hareketiz.

class=”medyanet-inline-adv”>

“VATANDAŞLARIMIZIN BEKLENTİLERİNE GÖRE SİYASET YAPIYORUZ”

Tüm vatandaşlarımızın beklentilerine uygun politika yaptığımızı düşünüyoruz. Ekonomi öncelikli konulardan biridir. Cumhurbaşkanımızın siyaset yapma şekli budur. AK Parti’nin tarzı vatandaşın beklentilerine uygun siyaset üretmektir. AK Parti 21 yılda Türkiye’yi farklı bir noktaya taşıdı. AK Parti’nin bugün Türkiye’de hala 1. parti olmasının nedeni budur. Sahadan aldığım çok ciddi bir geri bildirim siyasetimi şekillendiriyor çünkü bu geri bildirim MYK’mızın gündeminde yer alıyor. İkinci adımımız ise milletvekillerimizin performanslarını değerlendirmek ve varsa illerde öne çıkanları tespit etmek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK'te… 'AK Parti 28 Ekim'de yol haritasını açıklayacak'

class=”medyanet-inline-adv”>

2023 SEÇİMLERİ

Milletvekillerimiz inanılmaz yüksek bir performansla çalışıyorlar. Yeni arkadaşlarımızın güçlenmesiyle bu çabamız kesinlikle devam edecek. İl ve il anketlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bir yandan da bunun üzerinde çalışıyoruz. Üçüncüsü seçim propagandası dönemi… Cumhurbaşkanımız AK Parti Yol Haritasını 28 Ekim’de Ankara Arena’da aktaracak.

Çok önemli bir seçime gidiyoruz. Halk İttifakı olarak seçimin öne alınması tartışması gündemimizde yok. Muhalefet bunu defalarca dile getirdi. Kesintisiz bir tarih söylediler, böyle bir gündemimiz yok. Haziran 2023’e 9 ay kaldı, şimdi işe başlama zamanı. Bu seçim için 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Türkiye’yi adil bir ülke olarak masaya davet etmenin değerini görüyoruz. Yeni yüzyılımızda Türkiye’yi bambaşka bir lige taşımak gibi bir sorumluluğumuz var.

Ana slogan açıklanmasa bile, konuşmasının ortasında onları orada göreceğiz. AK Parti 28 Ekim’de nasıl bir Türkiye hayal ediyor, bunları Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Sayın Kılıçdaroğlu araştırmalarını nerede yapıyor bilmiyorum ama bunlar Kılıçdaroğlu’nun yeni iddiaları değil. Kılıçdaroğlu her seçimden önce benzer şeyler söyledi, sandığa pek bir şey kalmadı, hep birlikte göreceğiz. Siyaset sandıkla yapılmaz, sahada siyaset yaparız. Gerçek orada. Halk İttifakı bir kez daha bu seçimlerde daha yüksek oy oranıyla iktidara gelmeyi hedefliyor. Milleti kucaklamamız, gönlümüzdeki ve aklımızdaki her şey şeffaftır. İşte yaptığımız şey. Milletimizle yüzleştiğimizde çok hazırlıklıyız. Tutarlılık çok önemli bir şeydir.

“TÜRKİYE’Yİ FARKLI BİR YERE TAŞIACAĞIMIZI SÖYLÜYORUZ”

İnşallah 2023 seçimlerinde girdiğimiz seçimlerden en yüksek oyu milletimizin rızasına göre alacağız. Cumhurbaşkanlığında en yüksek oyu alacağız. Muhalefet ile Halk İttifakı arasında bir fark var. Tek bir motivasyonları var; Erdoğan’ı devirmek için. Halk İttifakı bir ilkeler ittifakıdır. Tüm başarılarımızın ve başarılarımızın Türkiye’yi bambaşka bir ülkeye dönüştürebileceğini, ülkemizde bir barış ve uyum sinerjisi yaratarak Türkiye’yi yeni yüzyılda bambaşka bir yere taşıyacağımızı söylüyoruz.

class=”medyanet-inline-adv”>

Düşünün ki 6 kişi, dışarıdan katkılı 7 ortak hiçbir konuda ortak düşünmüyor. Hatta geri getirmek istedikleri sistemde bir boşluk bile bıraktılar. Herhangi bir soru sorarsanız 2 tanesi aynı şeyi, 5 tanesi farklı şeyler söyleyecektir. O kadar güvenilmez bir tablodur ki, milletimizin öngörüsü zaten bunu görmektedir. Türkiye’de siyaseti takip edenler böyle bir tablonun umut vereceğini ve Türkiye’yi bambaşka bir yere götüreceğini düşünebilir mi? Sosyal konut projesine 3 buçuk milyon kişi başvurdu. Kılıçdaroğlu önce bir projeyi anlasın, sonra Sayın Bakanımıza nasihat etsin.

(Araba alımına ilişkin bir düzenleme olacak mı?) Başka konularda da çalışmalarımız var. Özellikle bilgisayar ve elektronik alışverişlerinde KDV muafiyeti konusunda gençlerin bazı beklentileri var.

class=”medyanet-inline-adv”>

Hedefler koyarız, bu hedefleri milletimize anlatırız, milletimizin bir derdi varsa çaresini buluruz. Adayın kim olacağı bizim için önemli değil. İlk turda milletimizin oyununa talibiz. Bugünkü saha gözlemlerimizde, Cumhurbaşkanlığı’nda en yüksek oyu alabileceğimizi düşünüyoruz. Bunu söyledikten sonra, gözlemlerimizle ilgili bir şey. Kimsenin oyu cebimizde değil. Bugünkü saha gözlemimiz bu pandemide yaşanan türbülansı milletimiz gördü. Sonrasında dünyadaki enerji problemlerini gördü.

(EYT yönetmeliği ne zaman çıkacak?) Bu çok teknik bir soru, Sayın Bakan çalışıyor, muhtemelen önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaktır. Sayın Bakanımız konuyla ilgilenenlerle istişare ederek bir yol haritası çiziyor. Bunun hesabını ne EYT dışındaki milletimize ödetmeliyiz, ne de EYT’li arkadaşlarımıza haksızlık etmemeliyiz. Bunun dengesi son derece önemlidir.

(ÖTV indirimi) Sayın Bakanlar, çalışıyorlar. Milletimizin beklentileri doğrultusunda hareket edeceğiz.

Leave a Comment