6’lı tablonun başkan adayı ne zaman açıklanacak? Ahmet Davutoğlu canlı yayında tarih vererek cevap verdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk’te Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın konuğu oldu. Davutoğlu canlı yayında gündeme ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı programda Davutoğlu, birçok vatandaşın başvurduğu ucuz sosyal konut projesiyle ilgili düşüncelerini dile getirdi. Öte yandan Davutoğlu, siyasi gündemin en önemli konularından biri olan 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayına ilişkin görüşlerini de paylaştı. Davutoğlu, 6’lı tablonun neden cumhurbaşkanı adayını açıklamadığı ve ne zaman açıklayacağı sorularını yanıtladı. Detaylar burada…

d2

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

SOSYAL KONUT PROJESİ

16 bin liradan az kazananlar dar gelirli dediler. Bu, hükümetin 16 bin liranın altındakileri düşük gelirli olarak tanımladığı anlamına geliyor. Peki dar gelirliler bu şartlarla bu evlere nasıl sahip olacak? 3.5 milyon başvuru oldu. Geçmişte verilen sözler yerine getirilmedi.

Bunun bir seçim yatırımı olduğunu herkes biliyor ve kamuoyu da bunun farkında. İnsanlar ‘Bir şekilde başvurayım, sonra bakarım’ diyorlar. İnsanlar o kadar çaresiz ki her yerde balık tutuyorlar.

Sosyal medyada vardı; “Vatandaş hem Yeşil Kart’a hem TOKİ’ye başvuruyor.”

İşte sosyal medyada çok konuşulan o tweet:

SDSD2

İstanbul’da bu kadar büyük bir konut yükü nereye yerleştirilecek? İstanbul nereye yayılacak?

Dar gelirliler için imar kirasını ortadan kaldırmadan rahatlık olmaz.

TABLO 6 ADAYLARINA NEDEN AÇIKLAMA YAPMIYORSUNUZ?

‘Bir an önce cumhurbaşkanı adayınızı açıklayın’ diyor. Amacımız sağlam bir temel atmak. Lider yok, kişisel tartışma değil. 6 parçadan oluşan bu masanın üzerinden 8-9 ay geçmiş. Genel başkanlar üslerine ‘gerginliğe ve paniğe gerek yok’ mesajı verdiler.

“YÜZDE 1 OLARA KARŞI 6’LI TABLODA ÇOK SESLER VAR” DİYENLERE CEVAP

Bunu reddediyorum. Oyumuzun yüzde 1 olduğuna dair bir bilgi var mı, seçime girdik mi? Sultanbeyli’ye bakmalarını istiyorum. Oyumuz yüzde 1 değil, kimseye küçük parti muamelesi yapılamaz.

ADAYLI TABLO 6 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yılbaşından önce adayın adı anılmaz, ancak alt yapı kurulur. Buradaki en önemli şey, ‘ben’ değil, ‘biz’ dememizdir. Bence o masadan aday çıkarsa partisiyle bağını kesmeli. Bir sonraki seçim için hırslı olmayan birinin olması geçişi kolaylaştıracak. Bu benim görüşüm, partimizin görüşüdür. 6 Tablo’da konuşulmuyor. 6 Tablo’dan biri olacaksa, dışarıdan olacaksa siyasi kimliğinden kurtularak geçiş sürecini yönetmektir. Farklı kesimlerden oy verecek olan kitleler, ‘Bu bir süre sonra kendi kendine işe yarayacak’ sonucuna varabilir. ‘Geçiş sürecini yöneteceğim, bunu siyasi çıkar için yapmayacağım’ demek işleri kolaylaştırıyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Polisin 'dur' ihtarına uymadı!  Yarım saat sonra...Polisin ‘dur’ ihtarına uymadı! Yarım saat sonra…
İstanbul'da polise silahlı saldırı!  saldırgan yakalandıİstanbul’da polise silahlı saldırı! saldırgan yakalandı
Kamyonun altına baktıklarında yere yığıldılar!  Yürek burkan kaza ve sonrasında yaşananlarKamyonun altına baktıklarında yere yığıldılar! Yürek burkan kaza ve sonrasında yaşananlar

Leave a Comment