“2018 ayı sezonu seviyesine inebilir”

Kripto para stratejisti Justin Bennet, 108 bin takipçisi bulunan Twitter hesabında Bitcoin’in 2018 ayı sezonu seviyelerine düşmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

“Evet, hedef 5 bin dolar”

Bitcoin’in geçen yıl büyük bir aşağı yönlü hareket başlattığı Mayıs ayında alçalan üçgen oluşumuna başladığını belirten Bennett, bu üçgenin hedefinin 5 bin dolar olduğunu belirtti:

“Geçtiğimiz Mayıs ayında, Bitcoin azalan bir üçgen oluşumuna başladı. Bu üçgenin hedefi 5.000 dolar. Evet, bu. Bu, en kötü senaryoda ulaşabileceğimiz bir hedef. Bu noktadan önce 12 bin dolar gibi bir seviye var… Ama fiyatın buraya gelmesi şart değil. Burada bir yüzde olasılık belirlersek, yüksek olasılıkla 11.000 doları hedefleyebiliriz. Burası zaten 12 bin dolarlık alana çok yakın bir yer. Sonuç olarak bu yıl şu an bulunduğumuz yerden aşağı ineceğimizi düşünüyorum.”

“Kısa tasfiyeler gelebilir”

Bennet uzun vadede düşüş beklese de kısa vadede küçük sıçramalar olabileceğini de ifade etti:

“Bitcoin şortları yükselişte. Tasfiye edilmeleri gerekebilir. Bu, 20 bin 200 doların üzerinde kısa pozisyon tasfiyeleri anlamına geliyor. Bu tür ‘sahte’ Bitcoin rallileri düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Bitcoin her zayıflık gösterdiğinde, kısa pozisyon açanlar zor ve uzun yolu öğrenecekler.”

En son gelişmelerden haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Comment