2 kişiyi öldürdü, 4 kişiyi yaraladı! İstanbul’u buluşturan katil bir gün daha sorgulanacak!

İstanbul’u buluşturan katile ek gözaltı

İstanbul’da 2 kişiyi öldüren, 2’si polis 4 kişiyi yaralayan saldırgan Güven Güler’in eylemleri korkutmaya devam ediyor.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, cinayet zanlısıyla ilgili şoke eden bir gerçeğin daha ortaya çıkması üzerine soruşturma bir gün daha uzatıldı. Cinayet zanlısı Güven Güler ve diğer iki kişi için bir gün daha gözaltı yapıldı.

İŞTE KORKUNÇ OLAYLARIN DETAYLARI

İstanbul’u dehşete düşüren olayda, çok sayıda sabıka kaydı bulunan Güven Güler, gece Başakşehir’de arkadaşı Ergül Maden’i öldürdü, ardından sabah da amcasının karısı Güllü Güler’i vurarak öldürdü. Sadece bu değil Güler, iki cinayetin ardından amcasının kızı Sevim Tepe’yi ve eşi Adem Tepe’yi de vurarak yaraladı.

İKİ POLİS YARALANDI

Üst üste işlediği cinayetler ve yaraların ardından kaçan Güler, Fatih’teki başvuru noktasında kendisinden kimlik isteyen iki polise ateş etti. Polis memurlarından biri çenesinden, diğeri yanağından yaralandı. Olayın ardından saldırgan, bir arkadaşıyla birlikte hızla olay yerinden kaçtı.

KANALDA VİYADÜDE ALTINDA YAKALANDI

Korkunç olayların ardından ekiplerin peşine düşen Güler, Başakşehir’de viyadük altında kaldı. Katilin yakalandığı yer hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Güler’in viyadük altındaki bir kanalda saklandığı belirlendi. Kanala giren cinayet ekipleri zanlıyı yakalayarak dışarı çıkardı. Yakalanan katilin ilk sözleri ‘Ben yapmadım’ oldu. Zanlı Güler, olaylarda kullandığı tabancayla gözaltına alındı.

AYNI GÜN BİR CİNAYET İŞLENDİ

Polisin olayla ilgili kapsamlı soruşturması sırasında bir cinayet daha ortaya çıktı. Güler ilk cinayetini işlerken bir kişinin daha olduğu anlaşıldı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan zanlılardan birinin, saldırganın iki polis memurunu yaralamadan önce bir kişiyi daha öldürdüğünü söylemesi üzerine çalışma derinleştirildi.

‘NE YAPACAKSINIZ’ SORUSUNA CEVAP VERDİ

Kan donduran olayla ilgili edinilen bilgiye göre Güler, arkadaşı Ergül Maden’i öldürdükten sonra bir arkadaşının evine gitti. Güler burada arkadaşının babasına arkadaşını sordu. 71 yaşındaki Cemal Büşgül, “Evde yokken ne yapacaksın” diye sorunca yaşlı adamı tabancayla vurarak öldürdü.

Çok sayıda uyuşturucu kaydı bulunan ve uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen zanlının sorgusunun devam ettiği bildirildi.

BİR GÜN DAHA SORGULANACAK

Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan cinayet zanlısı Güven Güler, bir gün daha emniyette kalacak. Ek tutuklama kararı alınan zanlı yarın adliyeye sevk edilecek.

Fotoğraflar: DHA
Leave a Comment